Apple 4. marta predstavlja nove uređaje – iPhone 17e, MacBook, iPad…

0
48

Apple 4. marta vodržava prvi ovogodišnji događaj na kojem možemo očekivati predstavljanje više uređaja. Kompanija će istodobno organizirati ‘posebno Apple iskustvo’ u New Yorku, Londonu i Šangaju, no još uvijek nije poznato hoće li se prenositi uživo.
Očekuje se da će u prvom planu biti iPhone 17e, koji će preuzeti titulu aktualnog, najjeftinijeg iPhonea. Prema još uvijek neslužbenim informacijama, navodno će imati A19 SoC, 6,1-inčni zaslon potencijalno s Dynamic Islandom te 18-megpaikselnu prednju kameru. Spominje se i Appleov novi C1X modem, podrška za MagSafe te jedna stražnja kamera od 48 MP.
Nadalje, osim iPhonea, Apple bi mogao osvježiti i svoju ponudu prijenosnika, prenosi Bug.hr. Već se neko vrijeme govori o novom, povoljnijem MacBooku kojeg bi trebao pogoniti A18 Pro SoC iz iPhonea 16 Pro. Postoji šansa da vidimo i nove modele MacBook Aira s M5 SoC-om, kao i snažnije inačice MacBooka Pro s M5 Pro i M5 Max SoC-ovima.
U planu su navodno i novi Appleovi monitori, osvježeni iPad Air s M4 SoC-om te 12. generacija iPada s A18 SoC-om i Apple Intelligenceom.