Unis Ginex potpisao ugovore sa četiri sportska saveza BiH

    0
    184
    Kompanija Unis Ginex potpisala ugovore o sponzorstvu sa četiri sportska saveza BiH

    U organizaciji Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije danas je kompanija namjenske industrije Unis Ginex d.d. Goražde, potpisala ugovore o sponzorstvu s predstavnicima četiri sportska saveza Bosne i Hercegovine.
    Direktorica Unis Ginex d.d. Goražde Dženana Turković ugovore je potpisala sa predsjednicima Košarkaškog saveza BiH, Odbojkaškog saveza BiH, Rukometnog saveza BiH i Saveza sjedeće odbojke BiH. Predmet ugovora je sponzorisanje međunarodnih nastupa reprezentacija BiH, kvalifikacionih takmičenja i nastupa na evropskim takmičenjima u 2025. godini.
    Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić kazao je da je opredjeljenje Vlade FBiH na sistemski način osigurati podršku sportu, te da je ta podrška krenula od preduzeća koja su u vlasništvu Federacije BiH.
    “Unis Gineks kao društveno odgovorna firma je u proteklom periodu prvenstveno podržavao sportske aktivnosti našeg kantona, BPK Goražde. Ove godine smo odlučili da napravimo iskorak i da podržimo i reprezentaciju, odnosno sportske saveze naše države kako bi mladi sportisti, kojih imamo dosta i koji na ovaj način mogu da dobiju priliku da se predstave na međunarodnoj sceni, da dostojanstveno i časno brane boje naše države BiH“, kazala je direktorica Unis Ginex d.d. Goražde, Dženana Turković.
    Izvršni sekretar Košarkaškog saveza BiH Nataša Bašović zahvalila je premijeru Nikšiću, ministru Lakiću i kompaniji Unis Ginex što su prepoznali kvalitet košarkaškog sporta i izrazila nadu da će košarkaške selekcije opravdati ovu pomoć.
    Predsjednik Odbojkaškog saveza BiH Milutin Popović kazao je da je finansijska pomoć savezima ogroman prilog napretku i razvoju sporta u BiH, a posebno reprezentativnih selekcija i njihovog okupljanja i takmičenja.
    “Mi ćemo jednu od ključnih utakmica ženske seniorske reprezentacije odigrati u Goraždu. To je naš jedan gest i poruka kompaniji Unis Ginex. Hvala vam svima u Goraždu za podršku, koja je ujedno podrška konsolidaciji i funkcionalnosti Odbojkaškog saveza BiH“, poručio je Popović.
    Potpredsjednik Rukometnog saveza BiH Vladimir Branković istakao je da će ovaj primjer pokazati put ostalim privrednim subjektima da ulažu u sport.
    Predsjednik Saveza sjedeće odbojke BiH Hajrudin Zekić kazao je da je ovo prvi put da je neko nazvao Savez da mu ponudi sredstva na čemu su svi koji se bave ovim sportom izuzetno zahvalni.
    Delegaciju četiri sportska saveza BiH prije potpisivanja ugovora o sponzorstvima ugostio je premijer FBiH Nermin Nikšić.