SkyAlps će letjeti za Mostar sa avionom E190 ili E195

0
189

SkyAlps kreće sa letovima iz Mostara 15. maja ove godine. Kompanija će u maju imati 13 sedmičnih letova, a u junu njih 14. No, kao što znamo SkyAlps ima operativan samo jedan avion jer mu je njih sedam prizemljeno radi problema u održavanju. Navodno je jedan od tih aviona vraćen u promet iako još nije imao letova.
Na upit regionalnog avio-portala Zamaaero, hoće li letovi krenuti za sedam dana i sa kojim avionom, direktor Zračne luke – aerodroma Mostar Marko Đuzel je rekao da će u Mostaru biti baziran Embraer E190 Aeroitalie (uzet u lizing od Marathona) ili E195 koji je Sky Alps uzeo u privremeni lizing. No, oni letovi koji se rade izvan mostarske baze (npr. Rim) će se raditi sa Dash 8-400.
SkyAlps je izjavio da će sve (ili većinu aviona) vratiti u promet u junu mjesecu, pa je ovo rješenje sa Embraerom vrlo privremeno, na nekih mjesec dana.