U organizaciji LRC bonitetne kompanije i Grada Tuzla, u Tuzli je održan šesti i završni B2B susret u sklopu projekta ’Pouzdanost 2023/24’, čime je uspješno zaključena serija privrednih susreta ove godine posvećenih razvoju poslovnih odnosa i jačanju povjerenja u regionalnoj privredi.
Događaj je okupio ključne lidere iz različitih industrija, s ciljem unapređenja poslovnih odnosa i izgradnje dugoročnih strategija koje stavljaju klijente u središte poslovanja.
U uvodnom obraćanju, gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić naglasio je značaj umrežavanja privrednih subjekata i jačanja privrede grada.
“Ovo je još jedan pokazatelj da Gradska uprava Tuzle ide u pravom smjeru u podršci razvoju privrede. Umrežavanje privrednih subjekata, posebno u realnom sektoru, ključno je za stvaranje društva i ambijenta koji omogućavaju brži i kvalitetniji privredni razvoj, kao i razvoj drugih segmenata društva. B2B susreti igraju važnu ulogu u povezivanju učesnika, razmjeni iskustava i prezentaciji novih trendova u različitim oblastima poslovanja”, kazao je Lugavić.
Generalna direktorica LRC Grupacije, Jadranka Kuljanin, predstavila je značaj projekta ’Pouzdanost’ i ulogu kompanije LRC u jačanju poslovne klime u Bosni i Hercegovini.
“Projekat Pouzdanost iz godine u godinu potvrđuje da je povjerenje osnova uspješnog poslovanja. Kroz ove B2B susrete želimo pružiti platformu gdje se povjerenje gradi i jača, kako između kompanija, tako i prema klijentima. Naša misija u LRC Grupaciji je da stvorimo okruženje u kojem su transparentnost i dugoročne veze temelj razvoja regionalne privrede“, izjavila je Kuljanin.
U sklopu događaja, Gradu Tuzli je uručeno posebno priznanje ’Kruna razvoja privrede’ za izuzetan doprinos stvaranju pozitivnog poslovnog ambijenta. Priznanje je gradonačelniku Lugaviću uručio osnivač LRC-a, Adnan Hrenovica.
Jedan od ključnih dijelova susreta bio je Vizitkartni maraton, koji je pružio priliku prisutnima da se umreže i razmijene kontakte s ciljem jačanja poslovne saradnje. Najuspješniji učesnici maratona osvojili su vrijedne nagrade koje je obezbijedila kompanija Platinium, a svi su imali priliku da kroz ovaj format prošire svoje poslovne horizonte.
Na panelu su predstavnici kompanija m:tel, Hyundai Auto BH, Bingo i Menprom podijelili svoje iskustvo i savjete u vezi s razvojem odnosa s klijentima. Fokus diskusije bio je na konkretnim strategijama koje su ove kompanije uspješno implementirale kako bi zadovoljile potrebe svojih klijenata i izgradile dugoročne odnose.
Direktorica projekta, Fatima Nikšić izrazila je posebno zadovoljstvo uspjehom ovogodišnjih B2B susreta i u svom obraćanju najavila centralnu gala svečanost za 20. novembar.
“Gala će biti ujedno i posljednji događaj projekta ove godine i održat će se u hotelu Terme Ilidža Sarajevo. Time će biti krunisan jednogodišnji proces i rad na promovisanju bonitetno pouzdanih kompanija, ličnosti koje su se istakle u širenju pozitivnih priča, saradnje i, najvažnije, povjerenja kao ključne vrijednosti poslovanja i svakog pojedinačnog aspekta života”, zaključila je Nikšić.